3.09.2017 r.

Otorowo, 3. września 2017r.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

XXII niedziela zwykła

 

 1. Zakończył się czas wakacji. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i chęci do nauki, rodzicom i nauczycielom dużo cierpliwości i sił w przekazywaniu wiedzy i prawdziwych wartości. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 4.września o godz. 8.30. Zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież wraz z rodzicami ze Szkoły Podstawowej w Otorowie.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 10.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci z klasy pierwszej i z zerówki.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza Św. o godz. 15.30, natomiast w Lubosinie Msze Św. niedzielne będą odprawiane, tak jak w wakacje, w soboty o 19.15.

 

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania wspólnot Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych: Koźle we wtorek o 16.00, Otorowo, Dęborzyce i Buszewo w środę po nowennie, Pólko w poniedziałek o 19.00 w świetlicy; Brodziszewo w czwartek po Mszy Św., Krzeszkowice we wtorek o 19.00.

 

 1. Osobom modlącym się Różańcem Rodziców przypominamy, że przesuwamy o jedną tajemnicę do przodu.

 

 1. W Brodziszewie i Lubosinie okazja do spowiedzi św. w czwartek od 15.30 i o 16.00 Msza Św.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca. Adoracja od godz. 17.00 tzw. Godzina Święta – Pan Jezus do Apostołów w Ogrójcu mówił: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św., szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, które nie były jeszcze po wakacjach u spowiedzi św.

 

 1. Ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na 17.30 na prowadzoną adorację, Mszę Św., a następnie na spotkanie przy kawie na salce na rozpoczęcie kolejnego roku duszpasterskiego.

 

 1. Grupa Liturgiczna ma spotkanie w środę o 16.00 na probostwie.

 

 1. Pierwsze powakacyjne spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych odbędzie się w czwartek o 15.00 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych byłych, obecnych i nowych członków. Od II klasy wzwyż dzieci i młodzież mogą należeć do ERM-u.

 

 1. Młodzież zapraszamy w piątek na 19.00 na czuwanie i adorację, a potem na spotkanie.

 

 1. W piątek 8.września przeżywamy święto narodzenia NMP. Zapraszamy na Mszę Św. o 18.00, na której dokonamy Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. W niedzielę 17.września organizujemy Festyn Parafialny. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i starszych, konkurencje sportowe, m.in. przeciąganie liny między poszczególnymi sołectwami – o puchar proboszcza; pokaz sprzętu strażackiego, gra w chińczyka. Przygotowywana jest także licytacja piłek i koszulek z podpisami piłkarzy Lecha Poznań, którzy być może przybędą i poprowadzą krótki trening dla dzieci i młodzieży. Będzie także grochówka, kiełbasa z grilla, kawa i ciasto. Już dzisiaj zaplanujmy sobie ten czas: niedziela 17.września od godz. 14.00 do 18.00 plac przed probostwem.
 2. Zwracamy się z prośbą o upieczenie ciasta na festyn. Można się zgłaszać w zakrystii lub u Pań z Caritas.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 na stadionie miejskim w Buku odbędzie się uroczystość koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Zachęcamy do wzięcia udziału.

 

 1. Siostry Urszulanki z Lipnicy organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu, w sobotę 23.września. W programie: zwiedzanie Sanktuarium, udział we Mszy Św., zwiedzanie Starego Torunia z przewodnikiem i pobyt w Radio Maryja. Koszt 90 zł. Wyjazd o 6.15, powrót ok. 21.00. Zapisy u sióstr w Lipnicy lub w zakrystii.

 

 

 1. Rolnikom dziękujemy za ofiary złożone podczas Mszy Św. dożynkowej w kwocie; 1.800 zł. Przeznaczamy je w całości na opłacenie utwardzenia terenu wokół kościoła.

 

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z utwardzeniem terenu. Przekazujemy radosną informację, że Rada Ekonomiczna Archidiecezji Poznańskiej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego przyznała dofinansowanie na prace prowadzone przez naszą parafię w kwocie 20.000 zł. Do zapłacenia pozostało jeszcze prawie 130.000 zł., ale stopniowo będziemy to spłacali. Przed kościołem lub w zakrystii można nabywać cegiełki na ten cel. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za wszelką pomoc i wyrozumiałość!

 

 1. Polecamy nowy numer Przewodnika Katolickiego, w którym przeczytamy m.in.: Byłam z umierającymi w Kalkucie – mówi pani Teresa Rajczyk, która służyła najuboższym razem z Matką Teresą, ponadto jest artykuł mówiący, kto może zostać chrzestnym, a kto nie. Dla dzieci jest nowym numer Małego Przewodnika Katolickiego, w którym mamy dodatek – książeczkę do samodzielnego składania i czytania.

 

 1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Daniela Filipiaka z Otorowa. W czwartek w Sierakowie odbył się pogrzeb śp. Piotra Nowaka byłego mieszkańca Przystanek i wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Przystankach. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

 

 1. Na cały nowy tydzień, dla dzieci i młodzieży na początek nowego roku szkolnego – niech Pan Bóg błogosławi!

 

ks. Krzysztof Ratajczak

proboszcz

Adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Otorowie

ul. Szamotulska 8
64-551 Otorowo

Kontakt

Proboszcz
ks. Krzysztof Ratajczak
tel. 61 291 70 48
krzysztof-ratajczak@wp.pl

Wikariusz
ks. Robert Bartoszek
tel. 61 291 72 40

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Duszniki
60 9072 0002 2014 0400 6572 0001