27.08.2017 r.

Otorowo, 27 sierpnia 2017 r.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 XXI niedziela zwykła

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Odpustu ku czci Matki Bożej Otorowskiej: osobom, które pomagały w posprzątaniu salki parafialnej i terenu wokół naszej świątyni, wszystkim, którzy upiekli placki, którzy pomagali w rozprowadzaniu ciasta i kawy, całej Służbie Liturgicznej, strażakom, Matkom Różańcowym, sołtysom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, pani kwiaciarce za piękne ozdobienie kościoła kwiatami i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się zaangażowali – wielkie Bóg zapłać!

 

 1. Dziękujemy firmie pana Gładysza za odnowienie grobu ks. Leona Jauksza otorowskiego proboszcza, który znajduje się przy kościele.

 

 1. Od Odpustu mamy w naszej świątyni zamontowane fanfary na odsłonięcie i zasłonięcie Obrazu. W każdą niedzielę na początku Mszy Św. o 7.00 będzie odsłonięcie Obrazu z fanfarami, a po Mszy Św. o 15.30 zasłonięcie. Niech w tym czasie płynie z naszych serc miłość do Matki Bożej i zawierzenie Jej swego życia.

 

 1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.30 będziemy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

 

 1. Pan Sołtys oraz Rada Sołecka Otorowa zapraszają dzisiaj na zawody wędkarskie o Puchar Sołtysa Otorowa o godz. 14.00 na stawie wiejskim.

 

 1. W piątek 1.września będziemy przeżywali 78.rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wiele osób z naszych rodzin oddało życie za Ojczyznę, przed kościołem mamy pomnik pomordowanych, gorąco wszystkich zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny, o pokój na świecie i za ofiary II wojny światowej, 1.września w piątek o. 9.00!

 

 1. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 4.września.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Po Mszy Św. o 18.00 nabożeństwo do Serca Jezusowego. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Prosimy, aby rodzice dopilnowali, by dzieci i młodzież po wakacjach skorzystali z sakramentu spowiedzi św.

 

 1. Chorych odwiedzimy w piątek, ale wyjątkowo od godz. 11.00 i w sobotę od 8.30.

 

 1. W sobotę zapraszamy na 9.00 na Mszę Św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, na różaniec i 15.minutowe prowadzone rozmyślanie, o co prosiła Matka Boża podczas Objawień w Fatimie.

 

 1. Informujemy, że od przyszłej niedzieli powraca Msza Św. o godz. 15.30, natomiast w Lubosinie Msze Św. niedzielne będą odprawiane, tak jak w wakacje, w soboty o 19.15.

 

 1. W niedzielę 17.września organizujemy Festyn Parafialny. Cały czas można przynosić fanty na nagrody w czasie loterii. Niekiedy mamy w naszych domach nowe rzeczy, których nie używamy, można je przynieść i innym mogą się przydać. Gdyby ktoś chciał ufundować jakąś większą nagrodę – to też mile widziane.

 

 1. Wszystkich sołtysów, Parafialną Radę Ekonomiczną i Duszpasterską oraz wszystkie chętne osoby, które chciałyby pomóc w organizacji Festynu Parafialnego zapraszamy na spotkanie w środę o 19.30 w salce parafialnej.

 

 1. W niedzielę 10.września o godz. 12.00 na stadionie miejskim w Buku odbędzie się uroczystość koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Zachęcamy do wzięcia udziału.

 

 1. Siostry Urszulanki z Lipnicy organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu, w sobotę 23.września. W programie: zwiedzanie Sanktuarium, udział we Mszy Św., zwiedzanie Starego Torunia z przewodnikiem i pobyt w Radio Maryja. Koszt 90 zł. Wyjazd o 6.15, powrót ok. 21.00. Zapisy u sióstr w Lipnicy lub w zakrystii.

 

 1. Mamy jeszcze kilka plecaków z artykułami szkolnymi do rozdania dla dzieci i młodzieży. Chętne osoby mogą się zgłaszać w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

 

 1. Za tydzień I niedziela miesiąca składka przeznaczona na opłacenie utwardzenia terenu wokół świątyni, pozostało jeszcze do zapłacenia: 150.000 zł, za wszelką pomoc – wielkie Bóg zapłać!

 

 1. Polecamy nowy numer Przewodnika Katolickiego, w którym mamy m.in. wywiad z ojcem paulinem o Obrazie na Jasnej Górze. Do Przewodnika dołączona jest książeczka „5 minut z Bogiem” na wrzesień.

 

 1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Eugeniusza Maciejewskiego z Koźla. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Dziękując wszystkim za wspólną modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości, życzymy błogosławionego tygodnia!

ks. Krzysztof Ratajczak

proboszcz

 

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Otorowie

ul. Szamotulska 8
64-551 Otorowo

Kontakt

Proboszcz
ks. Krzysztof Ratajczak
tel. 61 291 70 48
krzysztof-ratajczak@wp.pl

Wikariusz
ks. Robert Bartoszek
tel. 61 291 72 40

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Duszniki
60 9072 0002 2014 0400 6572 0001