23.07.2017 r.

                                                                                                                                   Otorowo, 23.07.2017

 

 

XVI niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

 1. Dziękujemy siostrze Annie Alberti za przybliżenie nam swojej pracy w Bośni. Przed kościołem Siostra będzie zbierała ofiary na pomoc w tamtejszym duszpasterstwie. Polecamy tę składkę ofiarności Parafian i Gości.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę, a później, na drodze przy kościele, będzie święcenie pojazdów. Każdy kierowca otrzyma obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa. Ofiary, które przy tej okazji będą zbierane przeznaczamy w tym roku na pokrycie kosztów związanych z utwardzeniem terenu wokół naszej świątyni. Niech św. Krzysztof zawsze szczęśliwie i bezpiecznie prowadzi do celu naszych podróży!

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii, w łączności z Caritas, akcję: „Tornister Pełen Uśmiechów”. Przed kościołem rozdawane będą tornistry, które zabieramy ze sobą i wypełniamy artykułami szkolnymi. W niedzielę za dwa tygodnie 6.sierpnia przynosimy wypełnione plecaki i ustawiamy przed ołtarzem. Część artykułów szkolnych zastanie przekazana do Caritas, a część zostanie przekazana dzieciom i młodzieży w naszej parafii. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę akcję!

 

 1. W czwartek grupa dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z s. Teresą i Księdzem Proboszczem udają się w góry do Wisły. Zbiórka w czwartek o 7.15 przed domem zakonnym w Lipnicy.

 

 1. Do Biura Parafialnego lub zakrystii można przynosić dary na zabawę fantową podczas festynu parafialnego, który odbędzie się 17.września.

 

 1. Cały czas trwają prace związane z utwardzeniem terenu. Boczne wejście do kościoła jest już czynne, więc można także tamtędy wychodzić. Parafianom i Gościom polecamy cegiełki na ten cel, może to być piękna pamiątka w każdej rodzinie dla następnych pokoleń. Za wszelkie ofiary i modlitwy wielkie Bóg zapłać!

 

 1. Dziękujemy także za ofiarowane w ostatnim czasie dary na stół proboszczowski. Bóg zapłać!

 

 1. W naszej codziennej modlitwie pamiętajmy o rolnikach, aby bezpiecznie i przy dobrej pogodzie mogli zebrać obfite plony.

 

 1. Polecamy nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, w którym mamy m.in. artykuł o Eucharystycznym Ruchu Młodych, który także bardzo prężnie działa przy naszej parafii.

 

 1. Zmarł śp. Jóżef Kaźmierczak z Koźla, pogrzeb we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Dziękujemy za wspólną modlitwę i wszelkie przejawy życzliwości i pomocy!

 

ks. Krzysztof Ratajczak

proboszcz

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Otorowie

ul. Szamotulska 8
64-551 Otorowo

Kontakt

Proboszcz
ks. Krzysztof Ratajczak
tel. 61 291 70 48
krzysztof-ratajczak@wp.pl

Wikariusz
ks. Robert Bartoszek
tel. 61 291 72 40

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Duszniki
60 9072 0002 2014 0400 6572 0001