16.07.2017 r.

                                                                                                                                   Otorowo, 16.07.2017

 

XV niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

  1. Przypominamy, że do końca wakacji w Lubosinie Msze Św. niedzielne będą odprawiane w soboty o 19.15, a w Otorowie nie ma Mszy Św. w niedziele o 15.30.

 

  1. Na stronie internetowej naszej parafii zostały umieszczone zdjęcia z parafialnego wyjazdu do Chorwacji. Zachęcamy do obejrzenia.

 

  1. W przyszłym tygodniu będziemy gościli, pochodzącą z naszej parafii, siostrę Annę Alberti, która obecnie pracuje w Bośni. Na wszystkich Mszach Św. siostra Anna będzie opowiadała o swojej pracy i przed kościołem będzie zbierała ofiary na pomoc w duszpasterstwie w Bośni.

 

  1. Ministrantów, którzy nie wyjechali na wakacje i przebywają na terenie parafii, zapraszamy na ognisko w czwartek o godz. 19.00 do ogrodu proboszczowskiego. Przy tej okazji dziękujemy panu Grzybowskiemu, panu Czaja i panu Barczykowi za zrobienie i zamontowanie ławek przy ognisku. Bóg zapłać!

 

  1. Dnia 25. lipca w liturgii Kościoła wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. (także w Brodziszewie i Lubosinie i w sobotę wieczorem) odbędzie się święcenie pojazdów. Będziemy prosili św. Krzysztofa, byśmy zawsze bezpiecznie docierali do celu naszej podróży.

 

  1. Biuro Parafialne w czasie wakacji czynne w środy wieczorem i w czwartki rano od 9.00 do 10.00.

 

  1. Jak widać posuwają się prace związane z utwardzeniem terenu. Polecamy cegiełki na ten cel, może to być piękna pamiątka w każdej rodzinie dla następnych pokoleń. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W naszej codziennej modlitwie pamiętajmy o rolnikach, aby bezpiecznie i przy dobrej pogodzie mogli zebrać obfite plony.

 

  1. Polecamy nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. historię ciężko chorego Charliego Garda, dla którego szpital i sądy chcą „godnej śmierci”, zapominając o wartości ludzkiego życia.

 

  1. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę i wszelkie przejawy życzliwości. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!

 

ks. Krzysztof Ratajczak

proboszcz

 

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Otorowie

ul. Szamotulska 8
64-551 Otorowo

Kontakt

Proboszcz
ks. Krzysztof Ratajczak
tel. 61 291 70 48
krzysztof-ratajczak@wp.pl

Wikariusz
ks. Robert Bartoszek
tel. 61 291 72 40

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Duszniki
60 9072 0002 2014 0400 6572 0001