13.08.2017 r.

                                                                                                                                   Otorowo, 13.08.2017

 

XIX niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 1. We wtorek 15.sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to także kolejna rocznica „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Msze Św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, w Lubosinie Msza Św. w wigilię uroczystości – w poniedziałek o 19.15.

Podczas każdej Mszy Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Tradycyjnie w uroczystość Wniebowzięcia zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

 

 1. W uroczystość Wniebowzięcia NMP zapraszamy na cmentarz parafialny na modlitwę różańcową za zmarłych na godz. 18.00. Przy wyjściu z cmentarza będzie możliwość złożenia ofiary na utwardzenie terenu wokół kościoła.

 

 1. sierpnia parafia w Psarskim obchodzi swój odpust parafialny. Suma Odpustowa o godz. 12.00, a od 16.00 festyn parafialny, na który Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali nasz parafialny Odpust ku czci Matki Bożej Otorowskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00 (Msza Św. o 11.30 pół godziny później). Przewodniczyć jej będzie ks. kanonik Czesław Małycha z Kościana. Na sumie odpustowej po raz pierwszy zabrzmią fanfary na odsłonięcie naszego Cudownego Obrazu opracowane w oparciu o pieśń do Matki Bożej Otorowskiej i wykonane przez orkiestrę specjalnie dla naszej parafii z prawami autorskimi.

Na początku Mszy o 12.00 będzie odsłonięcie Cudownego Obrazu z fanfarami, a na koniec zasłonięcie z fanfarami. Będzie to historyczny moment dla naszej parafii więc wszystkich serdecznie zapraszamy!

Po Mszy Św. będzie nabożeństwo do Matki Bożej Otorowskiej i procesja wokół kościoła. Po raz pierwszy przejdziemy z Najświętszym Sakramentem nowo utwardzoną drogą. Podczas liturgii będzie grała orkiestra z Obornik. Zapraszamy siostry zakonne z Otorowa i z Lipnicy wraz z Księdzem Kapelanem, wszystkich parafian, gości, służbę liturgiczną, Eucharystyczny Ruch Młodych, całą wspólnotę Żywego Różańca, wszystkie pozostałe grupy duszpasterskie, wszystkie poczty sztandarowe, strażaków,  panów do niesienia baldachimu i dziewczynki do sypania kwiatków.

Odpust Parafialny to wielkie święto w parafii. Pan Bóg zlewa szczególne łaski w tym dniu. Chciejmy jak najgodniej i jak najliczniej uczcić Matkę Bożą – naszą Otorowską Panią. Abyśmy mogli uzyskać odpust zupełny trzeba być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię Św., dlatego zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi św. w tym tygodniu – codziennie od godz. 17.30.

Po procesji wszystkich zapraszamy na kawę, herbatę i odpustowe ciasto do ogrodu z przodu probostwa. W tym czasie będzie koncert orkiestry z Obornik.

Zwracamy się z prośbą do Koła Gospodyń Wiejskich, Matek Różańcowych i innych życzliwych ludzi o pomoc w upieczeniu ciasta. Chętne osoby mogą się zgłaszać w zakrystii lub u Księdza Proboszcza. Upieczone ciasta prosimy, aby przynosić w sobotę od godz. 19.00 do 20.00 do salki parafialnej. Kto chciałby pomóc w rozprowadzaniu ciasta i kawy po odpuście zapraszamy w sobotę na 19.00 na spotkanie organizacyjne, szczególnie zapraszamy młodzież zwłaszcza ze Szkolnego Koła Caritas i wolontariatu.

 

 1. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę przed odpustem w sobotę o 12.00.

 

 1. Chętne osoby, które chciałyby pomóc w posprzątaniu terenu wokół kościoła zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie jutro, w poniedziałek na godz. 17.00 na probostwo.

 

 1. Zakończyły się zasadnicze prace związane z utwardzeniem terenu wokół naszej świątyni. Wszyscy chyba przyznają, że te prace były konieczne i efekt jest imponujący. Ostateczny koszt wykonania drenażu i utwardzenia terenu to: 215.000 zł. Do dzisiejszego dnia nie otrzymaliśmy z nikąd żadnego dofinansowania. Jednak z uzbieranych składek i ofiar parafian zapłaciliśmy już 65.000. Pozostało jeszcze 150.000 zł, ale w ratach stopniowo będziemy to spłacali. W ubiegłą niedzielę na ten cel zebraliśmy: 4.318 zł i 16 gr. Za wszelką ofiarność, pomoc i zrozumienie – serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Dziś  przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie.

 

 1. Polecamy nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, w którym mamy niezwykłą historię młodego chłopaka niepełnosprawnego, który z jedną nogą wybrał się na Camino i odbył pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Zachęcamy do lektury.

 

 1. Na cały nowy tydzień i dobre przygotowanie do Odpustu Parafialnego, niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!

 

ks. Krzysztof Ratajczak

proboszcz

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Otorowie

ul. Szamotulska 8
64-551 Otorowo

Kontakt

Proboszcz
ks. Krzysztof Ratajczak
tel. 61 291 70 48
krzysztof-ratajczak@wp.pl

Wikariusz
ks. Robert Bartoszek
tel. 61 291 72 40

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Duszniki
60 9072 0002 2014 0400 6572 0001