Ogłoszenia parafialne 17.09.2017 r.

Otorowo, 17. września 2017r.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV niedziela zwykła

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę od godz. 14.00 do 18.00 organizujemy Festyn Parafialny przy naszym kościele. Będzie to okazja do wspólnej zabawy, miłego spędzenia niedzielnego popołudnia i integracji wspólnoty parafialnej. Będą gry i zabawy dla dzieci i starszych, m.in. przeciąganie liny między poszczególnymi sołectwami – o puchar proboszcza; pokaz sprzętu strażackiego, przejazd kucykiem i bryczką, zamek dmuchany i wiele innych atrakcji. W czasie festynu będą występy dzieci i młodzieży. Będzie można nabyć grochówkę, kiełbasę z grilla, kawę, ciasto i lody. Odbędzie się także licytacja piłek z podpisami piłkarzy Lecha Poznań. Podczas festynu będzie zabawa fantowa – cegiełka – każdy los wygrywa. Jako główne nagrody mamy: wycieczka do Szwecji na Bornholm, talon na kolację w restauracji, 2 lodówki, 2 laptopy, smartfon, kuchenka mikrofalowa, żelazko, klimatyzacja do domu z montażem i wiele innych cennych nagród. Cegiełki – losy rozprowadzane są już dzisiaj przed kościołem i w czasie festynu po 5 zł. Po odbiór nagród będzie można przychodzić od godz. 14.00, a pod koniec festynu będzie losowanie głównych nagród. Fundusze uzyskane z festynu przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z utwardzeniem terenu.

Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy. Przyjdźmy z rodzinami, bliskimi, aby miło i radośnie spędzić czas!

 

  1. W poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. W tym dniu imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański. W naszych modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie!

 

  1. Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych będą się odbywały we wtorki o 15.00 w salce parafialnej. Zachęcamy nowe, chętne osoby!

 

  1. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu. Zbiórka dla ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać ministrantami, w sobotę o 11.00.

 

  1. Wyjazd do Torunia w sobotę o 6.15 z Lipnicy.

 

  1. W październiku organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w poniedziałek 16 października. Najpierw nawiedzimy Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie będzie odprawiona Msza Św. Nocleg będzie w Częstochowie w Domu Pielgrzyma. Pokoje 2 osobowe z łazienkami i ze śniadaniem. Wieczorem będziemy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim transmitowanym przez Telewizję TRWAM. Koszt 150 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym lub w zakrystii po Mszach Św.

 

  1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.

 

  1. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej parafii, gdzie mamy intencje, ogłoszenia i na bieżąco umieszczany fotoreportaż z wydarzeń parafialnych.

 

  1. Dziękujemy za wspólną modlitwę, na radosne świętowanie niedzieli i na nowy tydzień niech wszystkim Pan Bóg błogosławi! Szczęść Boże!

 

ks. Krzysztof Ratajczak

 

 

Poprzednie ogłoszenia:

Adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Otorowie

ul. Szamotulska 8
64-551 Otorowo

Kontakt

Proboszcz
ks. Krzysztof Ratajczak
tel. 61 291 70 48
krzysztof-ratajczak@wp.pl

Wikariusz
ks. Robert Bartoszek
tel. 61 291 72 40

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Duszniki
60 9072 0002 2014 0400 6572 0001