Ogłoszenia parafialne 17.06.2018 r.

Otorowo, 17.06.2018

XI niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

 1. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego z dniem 25.sierpnia ksiądz wikariusz Robert Bartoszek został wikariuszem parafii NMP Wniebowziętej w Kościanie. Podziękowania Księdzu Robertowi za gorliwą pracę w naszej parafii będziemy wyrażali pod koniec sierpnia.

 

 1. Od 25.sierpnia wikariuszem parafii w Otorowie będzie ks. Dariusz Piasecki – Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej, obecnie pracujący w parafii św. Józefa w Lesznie.

 

 1. Centralne obchody jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce będą odbywały się od piątku do niedzieli w Poznaniu. Eucharystia jubileuszowa z udziałem Legata Papieskiego zostanie odprawiona w sobotę o 17.00 przy katedrze. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

 

 1. W środę będziemy gościli w naszej parafii Księdza Neoprezbitera Łukasza Krawczyka, który jako diakon był z nami w ubiegłym roku na pielgrzymce do Chorwacji. Mszę Św. z błogosławieństwem prymicyjnym ksiądz Łukasz odprawi w środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie osoby, które były w ubiegłym roku w Chorwacji.

 

 1. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Otorowie odbędzie się w czwartek o 7.45, w Brodziszewie w środę o 10.00 i będzie to Msza w intencji byłej dyrektorki Szkoły Podstawowej w Brodziszewie śp. Marii Janiszewskiej. Rodziców prosimy o dopilnowanie, aby dzieci i młodzież przyszli Panu Bogu podziękować za kolejny rok szkolny!

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w parafii w Pniewach.

 

 1.    16 września planujemy zorganizować II Festyn Parafialny. Radę Ekonomiczną i Duszpasterską, wszystkich sołtysów i osoby, które chciałyby pomóc w organizacji festynu zapraszamy na spotkanie jutro w poniedziałek o 19.30 do salki parafialnej.

 

 1. W czasie wakacji nie będzie Mszy Św. w Otorowie w niedziele o 15.30, a w Brodziszewie w czwartki.

 

 1. Spotkanie z ks. Adamem Adamskim zostało odwołane.

 

 1. W niedzielę, 24.czerwca o 12.30 w świetlicy wiejskiej w Otorowie odbędzie się koncert Miłośników Śpiewu przy gitarze. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. lipca z poznańskiej Katedry wyrusza 84.Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są przyjmowane na stronie internetowej.

 

 1. Polecamy prasę katolicką: w Przewodniku przeczytamy o jubileuszu biskupstwa w Poznaniu i czasopismo „Miłujcie się”, w którym mamy artykuły: Przeżyłem śmierć, widziałem niebo i o cudzie eucharystycznym.

 

 1. Dziękując wszystkim za wspólnotę modlitwy, życzymy błogosławionego tygodnia!

 

ks. Krzysztof Ratajczak

proboszcz

Poprzednie ogłoszenia:

Adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Otorowie

ul. Szamotulska 8
64-551 Otorowo

Kontakt

Proboszcz
ks. Krzysztof Ratajczak
tel. 61 291 70 48
krzysztof-ratajczak@wp.pl

Wikariusz
ks. Robert Bartoszek
tel. 61 291 72 40

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Duszniki
60 9072 0002 2014 0400 6572 0001