Ogłoszenia parafialne

Otorowo, 18.10.2020

XXIX niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

 1. Z racji pandemii przypominamy o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk i dystansie. Informujemy, że w kościele w Otorowie może być 100 osób, w Brodziszewie 35, a w Lubosinie 15. Bardzo prosimy zajmować również miejsca z przodu kościoła, aby zachować dystans. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy Św. Po każdej spowiedzi św. prosimy o dezynfekcję folii, która znajduje się na kratkach konfesjonału.

 

 1. Zgodnie z obowiązującymi zasadami w naszym powiecie, który znajduje się w żółtej strefie, zgromadzenia mogą być organizowane do 25 osób. Dlatego w dzień Wszystkich Świętych nie będzie Mszy Św. na cmentarzu. Msze Św. w kościele będą odprawiane jak w każdą niedzielę (o 7.00, 9.00 w Brodziszewie, 10.00, 11.30 i 15.30, w Lubosinie w sobotę o 19.15). Msza o 11.30 i 15.30 będzie odprawiona w intencji zmarłych na otorowskim cmentarzu. Przyjmijmy to ze zrozumieniem, bo sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest bardzo trudna. Najważniejsza jest nasza modlitwa za zmarłych. Kto może niech przyjmie Komunię Św. w tym dniu i ofiaruje za swoich bliskich zmarłych.

 

 1. Jako łączność z naszymi zmarłymi, w dzień Wszystkich Świętych można przynieść do kościoła znicz, który zostanie poświęcony na końcu Mszy, a potem będzie można go zanieść na grób zmarłej osoby. Będzie to wyraz naszej modlitewnej pamięci o zmarłych.

 

 1. Na ławkach zostały wyłożone kartki do wymienianek jednorazowych. Od 3.listopada będziemy odmawiali różaniec za zmarłych z wymienianek jednorazowych. Jeżeli ktoś przed różańcem, w danym dniu, wrzuci wymienianki do koszyczka z tyłu kościoła, to będą one w tym dniu odczytane na modlitwie różańcowej.

 

 1. Wymienianki roczne przyjmujemy tylko w Biurze Parafialnym, we wtorek i w środę po Mszy Św. wieczornej i w czwartek od 9.00 do 10.00. W tym czasie można także regulować opłaty za pokładne.

 

 1. Z powodu pandemii ponownie zostało wstrzymane Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej. Zawierzajmy Jasnogórskiej Pani naszą Ojczyznę, by chroniła nas przed epidemią.

 

 1. Spotkanie grupy liturgicznej zostało odwołane.

 

 1. Spotkanie z ks. prof. Adamem Adamskim zostało odwołane.

 

 1. Wielbienie, które miało odbyć się w piątek i spotkanie młodzieży z klas VII zostaje odwołane!!!

 

 1. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy: 361 zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Danutę Kęsa z Krzeszkowic. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Na nowy tydzień niech Pan Bóg błogosławi.

 

ks. Krzysztof Ratajczak

proboszcz

 

Poprzednie ogłoszenia:

Adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Otorowie

ul. Szamotulska 8
64-551 Otorowo

Kontakt

Proboszcz
ks. Krzysztof Ratajczak
tel. 61 291 70 48
krzysztof-ratajczak@wp.pl

Wikariusz
ks. Sławomir Rzepka
tel. 61 291 72 40

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Duszniki
60 9072 0002 2014 0400 6572 0001